Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Koziorożca

Do 21 grudnia Słońce przebywa w znaku Strzelca, co was osłabia energetycznie, dlatego warto wrzucić na luz i wziąć sobie wolne od wszystkiego, czemu sprzyja w pierwszych dniach miesiąca sekstyl Słońca do Saturna. 4 grudnia w znaku Strzelca dojdzie do pełnego zaćmienia Słońca w koniunkcji z Merkurym, co może odbić się na zdrowiu i wymusić izolację. Jeszcze bardziej zmęczeni i zagubieni poczujecie się od 10 do 14 grudnia, gdy Słońce ustawi się w napiętej kwadraturze z rozkojarzonym Neptunem. Między 18 a 21 grudnia, w okolicach pełni Księżyca w Bliźniętach w korzystnym aspekcie do Jowisza, możecie spodziewać się poprawy sytuacji materialnej, niektóre Koziorożce postanowią skorzystać z oszczędności i pozwolić sobie na większy zakup lub zarezerwować wycieczkę zagraniczną, pomimo panującej pandemii, jeszcze inne zdecydują się na kurs lub warsztaty rozwojowe.

21 grudnia Słońce zawita do waszego znaku, odzyskacie energię i chęć do działania. Od 20 do 27 grudnia Saturn w Wodniku znajdzie się w ścisłej kwadraturze do Urana w Byku, co odbije się mocno na waszych finansach – dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni taki układ, kończący napięcie między dwiema sprzecznymi tendencjami – Saturn bowiem pragnie zachować wszystko bez zmian, Uran natomiast chce zrewolucjonizować energię, która zbyt długo była zastana. 29 grudnia znak zmieni Jowisz, opuści Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, możecie więc liczyć w nadchodzącym roku na jego dobroczynne działanie. Ostatniego dnia roku trygon Słońca do Urana przypomni, że dobrze jest czasem zaszaleć, Sylwester więc zapowiada się wystrzałowo.

Wenus będzie przebywać w waszym znaku aż do marca, ponieważ 20 grudnia wejdzie w retrogradację i do biegu prostego powróci dopiero 29 stycznia 2022 roku, będzie więc mieć dużo czasu na znalezienie prawdziwej miłości, nawiązanie kontaktów międzyludzkich, poprawę relacji i budowanie pewności siebie. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna wzbudzi uczucia wyższe, osoby zakochane przeżyją romantyczne chwile, zapragniecie kontaktu ze sztuką, wzrośnie kreatywność. Między 10 a 13 oraz od 23 do 26 grudnia Wenus znajdzie się w koniunkcji z Plutonem w waszym znaku, co może mieć ogromne znaczenie dla związków miłości oraz rozliczeń finansowych, na wierzch wyjdą głęboko skrywane uczucia, pojawi się zazdrość i brak zaufania, starajcie się zapanować nad negatywnymi uczuciami, bo szkodzą one przede wszystkim wam samym.

Mars w życzliwym Skorpionie przebywa do 13 grudnia, na początku miesiąca trygon Marsa do Neptuna sprzyja nawiązaniu przyjaźni z osobami uduchowionymi lub artystami, od 3 do 13 grudnia natomiast aspekty z Jowiszem i Plutonem w waszym znaku wzbudzą bardzo silne uczucia, będziecie walczyć o swój stan posiadania wraz z osobami równie zdeterminowanymi i podzielającymi wasz punkt widzenia. 13 grudnia Mars opuści bojowy znak Skorpiona i wejdzie do optymistycznego Strzelca, napięcie opadnie, ale nadal odczujecie za plecami aktywność osób mniej wam życzliwych.

Merkury w znaku Strzelca przebywa również do 13 grudnia, między 6 a 8 grudnia znajdzie się w napiętym aspekcie z rozkojarzonym Neptunem, uważajcie więc za kierownicą, bo możecie pomylić drogę, pojawią się też niejasności w zrozumieniu niektórych pomysłów, starajcie się więc wszystko tłumaczyć z jak największą uwagą. Sekstyl Merkurego do Jowisza między 10 a 12 grudnia pozwoli wymyślić dobry sposób na poprawę finansów. 13 grudnia Merkury wejdzie do waszego znaku, wzrośnie więc samoświadomość i potrzeba pracy intelektualnej. Na znakomite twórcze pomysły oraz owocne, chociaż zaskakujące spotkania, możecie liczyć w dniach 19–21 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w trygonie do Urana. Pod koniec miesiąca aspekty Merkurego z Neptunem, Wenus i Plutonem pozwolą rozstrzygnąć spory i zachować zdrowy rozsądek wobec własnych namiętności i uczuć, wymykających się spod kontroli.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *