Horoskop na grudzień 2017 dla Panny

Pierwszy tydzień grudnia może okazać się trudny dla niektórych Panien, szczególnie jeśli urodziły się w trzeciej dekadzie znaku. Merkury w koniunkcji z Saturnem już 3 grudnia wejdzie w fazę retro i będzie się cofał aż do 23 grudnia – nie sprzyja to podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, podpisywaniu umów, a także kupowaniu sprzętu elektronicznego. Komunikacja może być utrudniona w każdej dziedzinie. Myśleniu racjonalnemu przeszkadzać będzie również kwadratura Słońca w Strzelcu do Neptuna w przeciwległym znaku Ryby – wszyscy wokół zaczną mijać się z prawdą, zapanuje chaos i brak zrozumienia. Zamiast się wściekać, horoskop radzi wam oderwać się na jakiś czas od spraw zawodowych i skupić na najbliższych, którzy właśnie teraz będą potrzebować waszej pomocy i wsparcia.

Do 9 grudnia, dopóki Mars przebywa w znaku Wagi, unikajcie poważniejszych inwestycji i transakcji finansowych, bo więcej na nich stracicie niż zyskacie. Między 8 a 12 grudnia nie składajcie obietnic, bo żadnej z nich nie spełnicie. Miłość romantyczna pojawi się w życiu niektórych Panien, ale nie miejcie złudzeń, na tym etapie pozostanie w formie platonicznej. Pomimo wszystko nie uda wam się oderwać myśli od ukochanej osoby przez cała drugą dekadę grudnia, zadręczając siebie i ją wątpliwościami, snując nierealne marzenia. Panny urodzone w trzeciej dekadzie znaku powinny nauczyć się odpowiedzialności.

Dobra wiadomość jest taka, że po blisko 3 latach pobytu w znaku Strzelca, surowy nauczyciel, symbolizowany przez planetę Saturn, wkroczy do znaku Koziorożca, co okaże się zbawienne dla Panien planujących trwałe związki, rozwój ulubionego hobby lub konsekwentne wspinanie się po ścieżkach kariery. Sprawy domowe i rodzinne unormują się i z większą przyjemnością zaczniecie przebywać pod rodzinnym dachem. Również wejście Słońca do przyjaznego znaku Koziorożca 21 grudnia pozwoli skupić się na tym, co wam sprawia przyjemność, nawet jeśli inni nie podzielą waszych pasji. Zabierzecie się za porządkowanie otoczenia.

Święta macie szansę spędzić nadzwyczaj przyjemnie, pod warunkiem, że opanujecie swój nadmierny krytycyzm i ograniczycie wymagania, aby nie psuć rodzinnej atmosfery. Nikt nie ma tak wysoko postawionej poprzeczki, jeśli chodzi o tradycyjne traktowanie domowych uroczystości, nie zapominajcie jednak, że każdy jest inny i to, co jest ważne dla was, nie musi być takim dla innych. Tuż przed Świętami Merkury w Strzelcu zmieni bieg na prosty, poczujecie się znacznie lepiej, znów będzie można podejmować odważne decyzje. Ostatni tydzień roku minie na podsumowaniach i tworzeniu planów na przyszłość, szczególnie w kontekście przyszłości i wyboru kariery dzieci.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.