Horoskop miesięczny na sierpień 2023 dla Raka

Słońce tranzytuje znak Lwa do 23 sierpnia, kierując uwagę na sprawy finansowe i pomnażanie stanu posiadania. Już 1 sierpnia, w czasie pełni Księżyca w Wodniku, której towarzyszy trygon Marsa do Jowisza, zintensyfikujecie działania w kierunku osiągniecia sukcesu w dziedzinie edukacji, w gronie osób podzielających wasze zainteresowania lub wybierzecie się w wymarzona podróż, która okaże się dosyć kosztowna, więc pojawią się emocje, które pokonać może tylko precyzja w wykonywaniu konkretnych zadań i zaangażowanie w działaniu. Między 5 a 9 sierpnia kwadratura Słońca do Jowisza nie pozbawi was przyjemności korzystania z komfortu, ale wzbudzi napięcie, które odbije się na relacjach z przyjaciółmi. 16 sierpnia dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Lwa, w kwadraturze do nieprzewidywalnego Urana w Byku, jakaś przyjaźń może przejść kryzys, a nawet się zakończyć w wyniku kontrowersji wokół finansów, ale mówi się, że „kiedy Bóg zamyka jedne drzwi, otwiera następne”, pojawią się więc warunki do nawiązania nowej znajomości, do czego przyczyni się jednocześnie działający trygon Marsa do Urana. 23 sierpnia Słońce wkroczy do życzliwej Panny, przestaniecie przejmować się finansami, uwagę skierujecie na dobrą komunikację i kontakty z rodzeństwem oraz sąsiadami. W dniach od 25 do 29 sierpnia opozycja Słońca do ograniczającego Saturna wprowadzi opóźnienia i utrudnienia w podróżach. Ostatniego dnia miesiąca dojdzie do kolejnej, drugiej już pełni Księżyca, tym razem w Rybach, emocje wzbudzą planowane podróże lub rozpoczęcie roku szkolnego.

Wenus przez cały miesiąc cofa się w znaku Lwa, co zapowiada możliwość odzyskania pieniędzy, na które długo czekaliście, niektóre Raki zaczną jednak beztrosko obchodzić się z finansami, przeznaczając je w sposób nadmierny na wakacje oraz inne przyjemności, zwłaszcza między 7 a 11 sierpnia czekają was niespodziewane wydatki, gdy Wenus utworzy napięty aspekt z nieprzewidywalnym Uranem w zasobnym Byku. W dniach 12 – 14 sierpnia, gdy Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem, poczujecie się bogaci, kochani i zadowoleni z komfortu, jakie dają pozytywne uczucia, zwłaszcza 13 sierpnia warto zrobić listę marzeń i zacząć ją konsekwentnie realizować. Od 20 do 24 sierpnia Wenus w kwadraturze do Jowisza pozwoli doświadczyć prawdziwych luksusów, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości.

Mars tranzytuje życzliwą Pannę do 27 sierpnia, warto ten czas wykorzystać na aktywne spędzanie urlopu i uporządkowanie najbliższego otoczenia. Na szczególną uwagę zasługuje sposób działania w okolicach pełni i nowiu Księżyca, w tym czasie bowiem Mars będzie szczególnie aktywny. Trzeba uważać, aby energia nie wymknęła się spod kontroli i nie zamieniła w nadmierny krytycyzm, zwłaszcza w dniach od 20 do 24 sierpnia, gdy Mars ustawi się w opozycji do zwodniczego Neptuna, wasze działania w tym czasie mogą być pozbawione sensu lub po prostu nietrafione. Jeszcze bardziej energetycznie się zrobi między 23 a 27 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w trygonie z bezwzględnym Plutonem w przeciwległym Koziorożcu, nie dacie sobie bowiem w kaszę dmuchać.

Merkury również przebywa w życzliwej Pannie przez cały miesiąc, co wpłynie bardzo korzystnie na komunikację, ale od 24 sierpnia zmieni bieg na wsteczny, rozpoczynając trzytygodniowy okres, w którym warto podważać własny sposób myślenia, bo nie zawsze okaże się, że mieliście rację. 2 sierpnia Merkury znajdzie się w opozycji do Saturna, co może wprowadzić utrudnienia i opóźnienia w trakcie przemieszczania się, komunikacja natrafi na problemy, natomiast między 9 a 11 sierpnia, gdy Merkury utworzy korzystny aspekt z Jowiszem, zapali się zielone światło dla osób pragnących podróżować i zdobywać wiedzę. Po 24 sierpnia nie warto kupować sprzętu elektronicznego, jeśli nie chcecie, aby szybko trafił do naprawy.

Karty Tarota dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *