Horoskop miesięczny na maj 2024 dla Barana

Słońce przebywa w Byku do 20 maja, okres ten okaże się istotny przede wszystkim dla finansów oraz poczucia własnej wartości, w znaku Byka przebywają bowiem również inne dobroczynne planety, które będą tworzyć wspierające koniunkcje, szczególnie szczodry Jowisz, który już 26 maja zmieni znak i wejdzie do Bliźniąt, warto więc wykorzystać jego moc, aby zwiększyć swoje dochody korzystając z pojawiających się okazji. W dniach 5 – 9 maja Słońce znajdzie się w sekstylu do Saturna, stwarzając szanse do ustabilizowania finansów, pod warunkiem, że uda się wam pokonać podświadome lęki i ograniczające przekonania, niektóre Barany pod wpływem nowiu Księżyca, do którego dojdzie 8 maja, podejmą decyzję o zmianie pracy lub sposobu zarabiania pieniędzy, rozpoczynając nowy rozdział w tej dziedzinie. Między 11 a 15 maja Słońce w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem także sprzyja nieoczekiwanym zmianom. Przekonanie o wejściu na właściwą drogę wzmocni koniunkcja Słońca z dobroczynnym Jowiszem w dniach 16 – 20 maja, zyski bowiem mogą okazać się w niektórych przypadkach znaczne, także sektyl Słońca do Neptuna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach 18 – 20 maja, zapowiada spełnienie najbardziej skrytych marzeń, uważajcie tylko, aby nie wziąć iluzji za rzeczywistość. 20 maja Słońce opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym uwaga powędruje w kierunku większej mobilności, krótkich podróży, nauki oraz zdobywania wiedzy i doświadczeń. W dniach 20 – 24 maja trygon Słońca do Plutona sprzyjać będzie przede wszystkim rozwojowi osobistemu, znajdziecie też w sobie siłę i motywację do uporządkowania przeszłości i wyjaśnienia nieporozumień w relacjach przyjacielskich.

Przez cały miesiąc Mars, władca Barana, przebywa w waszym znaku, dysponować więc będziecie niespożytą energią i motywacją do działania, szczególnie sportowcy i osoby aktywne mogą liczyć na sukcesy i pokonanie konkurencji, zwłaszcza w pierwszym tygodniu maja, gdy pozostaniecie pod wpływem energetyzującego sektylu Marsa do Plutona – uważajcie jednak, takie nagromadzenie energii może okazać się destrukcyjne dla osób, które nie potrafią nad nią zapanować, asertywność łatwo może zamienić się bezwzględność a niecierpliwość w agresję.

Tylko w pierwszych dniach maja Wenus, planeta porozumienia, miłości i komfortu, okaże swoją ciemną stronę, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie z pożądliwym Plutonem, możecie stać się zazdrośni i posesywni, tak w stosunku do osób, jak i przedmiotów oraz majętności, Wenus jednak generalnie w Byku jest mocna i przez większość miesiąca będzie wspierać wasz stan posiadania i poczucie własnej wartości. W dniach 12 – 14 maja Wenus znajdzie się w sekstylu do Saturna, co pozwoli podejść w sposób racjonalny do rewolucyjnych zmian, jakie zapowiada w tym samym czasie koniunkcja Słońca z Uranem, między 17 a 19 maja jednak sama Wenus utworzy koniunkcję z nieprzewidywalnym Uranem, co może zaowocować wybuchem nagłego, nieoczekiwanego romansu, ale raczej wpłynie zaskakująco na wasz stan posiadania. W dniach 21 – 23 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem w sekstylu do marzycielskiego Neptuna, taki układ planet to prawdziwy „odlot” i zapowiada same przyjemności, spełnienie skrytych marzeń, rozwój osobisty i duchowy, pomnożenie majątku. 23 maja Wenus opuści znak Byka i wejdzie do życzliwych Bliźniąt, miłości zacznijcie szukać w bliskim sąsiedztwie lub w gronie przyjaciół, zwłaszcza między 23 a 27 maja, gdy pozostaniecie pod wpływem wzmacniającego namiętność trygonu Wenus do zmysłowego Plutona.

Jeszcze do 15 maja Merkury przebywa waszym znaku, pomagając w podejmowaniu szybkich, odważnych, również życiowych, decyzji. 15 maja Merkury zawita do znaku Byka, staniecie się bardziej rozważni we wszelkiego rodzaju mobilności, zwłaszcza dotyczącej finansów, szczególną ostrożność powinniście zachować między 16 a 18 maja, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z potężnym Plutonem, trudno się będzie porozumieć w sprawach finansów nawet z przyjaciółmi. Między 27 a 29 maja sekstyl Merkurego do Saturna sprzyja podejmowaniu zrównoważonych i przemyślanych decyzji, natomiast w ostatnich dniach miesiąca czeka was nerwówka, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem.

Sposoby na złe oko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *