Horoskop miesięczny na maj 2023 dla Lwa

Słońce tranzytuje znak Byka do 21 maja, kierując uwagę na sprawy zawodowe, rozwój kariery i starania o awans, przynoszący poprawę sytuacji materialnej. 5 maja będzie miała miejsca wyjątkowa pełnia w Skorpionie, bo połączona z zaćmieniem Księżyca, warto tego dnia medytować, zapisywać sny, bo możecie otrzymać informacje z podświadomości, które pomogą dostrzec wartość rodziny, dającej wsparcie w trudnych chwilach, w przeciwieństwie do osób, widzących was jedynie w momentach triumfu. Między 7 a 13 maja koniunkcja Słońca z nieprzewidywalnym Uranem zrewolucjonizuje podejście do spraw zawodowych, niektóre Lwy zmienią miejsce pracy a nawet zawód, inne otrzymają propozycję intratnego, ograniczonego w czasie, ale wyjątkowo interesującego i niecodziennego zajęcia. 16 maja dobroczynny Jowisz opuści życzliwego Barana i wkroczy do ziemskiego Byka, sprzyjając karierze i pracy zarobkowej, na razie jednak od razu znajdzie się w kwadraturze do wymagającego Plutona w przeciwległym Wodniku, więc za sukces trzeba będzie słono zapłacić w przyszłości, mogą na tym ucierpieć relacje osobiste. 19 maja nów Księżyca w znaku Byka okaże się początkiem nowego zawodowego projektu, planety zaczną wam sprzyjać w odważnym działaniu. Między 15 a 20 maja sekstyl Słońca do Neptuna mocno was rozmarzy, zwłaszcza że jednocześnie między 15 a 25 maja Słońce będzie tworzyło sekstyl z gorliwym Marsem – po 21 maja, kiedy Słońce, wasz władca, wkroczy do życzliwych Bliźniąt i utworzy trygon z potężnym Plutonem, natomiast Mars zawita do waszego znaku, wiele poświęcicie, aby zrealizować swoje marzenia, to czas, aby zacząć działać i wprowadzić je w czyn. W ostatnich dniach miesiąca kwadratura Słońca do Saturna może was unieruchomić na jakiś czas, zrezygnujcie z nadmiernego wysiłku i chrońcie kręgosłup.

Mars jeszcze do 20 maja tranzytuje znak Raka, co nie jest dla was korzystne, energia bowiem może wyrwać się spod kontroli i działać niekorzystnie na system nerwowy, najłatwiej ją rozładować pracą w ogródku lub wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu, zwłaszcza w pierwszych dniach miesiąca, podczas długiego majowego weekendu, gdy pozostaniecie pod wpływem sekstylu Marsa do Urana oraz między 15 a 18 maja, gdy Mars utworzy korzystny aspekt z Neptunem. 20 maja Mars zawita do waszego znaku, co doda energii, od razu jednak znajdzie się w opozycji do Plutona w przeciwległym Wodniku, czeka was walka, każdy będzie ciągnąć w swoją stronę, kompromis okaże się trudny do osiągnięcia, ale pamiętajcie, że w tej walce nie będzie zwycięzców, upór nie rozwiąże problemu.

Wenus do 7 maja przebywa w życzliwych Bliźniętach, między 3 a 6 maja znajdzie się z jednej strony w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, z drugiej jednak w napiętym ze zwodniczym Neptunem – nawiązanie kontaktu z cudzoziemcami lub zagraniczna wycieczka okażą się przyjemne, ale kosztowne i ogólnie rozczarowujące. 7 maja Wenus wejdzie do Raka, gdzie jest mocna, ale silne uczucia zaczniecie ukrywać, niektóre Lwy będą miały tendencje do nawiązywania skrytych romansów – jednak w dniach od 11 do 14 maja, gdy Wenus znajdzie się w trygonie do Saturna interesować was będą tylko poważne związki, w dniach 24 – 27 maja natomiast wręcz przeciwnie, wiele Lwów nastawi się na przelotny flirt lub krótki romans.

Merkury w Byku będzie się cofał do 15 maja, w tym czasie w sprawach zawodowych i finansowych możecie spodziewać się ciągłych niepewności, źle przekazywanych informacji, znikających dokumentów i psujących się sprzętów biurowych i elektronicznych. 1 maja koniunkcja Merkurego ze Słońcem chwilowo poprawi sytuację, ale tylko dlatego, że jest to dzień wolny od pracy. Między 10 a 17 maja, w trakcie zmiany biegu na prosty, Merkury długo będzie pozostawał w korzystnym aspekcie z poważnym Saturnem, to dobry moment, aby wyprowadzić na prostą wszystkie sprawy, wymagające planowania i sprawnej komunikacji. W drugiej połowie maja możecie liczyć na wsparcie rozumu, myśleć bowiem będziecie w sposób praktyczny.

Talizmany na Rok Wodnego Królika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *