Horoskop miesięczny na maj 2022 dla Skorpiona

Słońce w przeciwległym znaku Byka przebywa do 21 maja, kierując uwagę na sprawy związane z najważniejszymi związkami w waszym życiu,  na przełomie kwietnia i maja dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem i w sekstylu do Marsa, władcy waszego znaku, pod wpływem tej konfiguracji pozostaniecie przez pierwszą dekadę miesiąca, powinniście liczyć się z gwałtownymi reakcjami partnerów na wasze działania, nie zawsze zgodne z waszym życzeniem, emocje wezmą górę nad rozsądkiem, w niektórych związkach rozpocznie się nowy etap we wzajemnych relacjach.

W pierwszym tygodniu maja pozostaniecie też pod wpływem sekstylu Jowisza do Plutona, drugiego władcy waszego znaku, co bardzo podsyci namiętności, otworzy was jednak na proces transformacji, który w efekcie okaże się dla was korzystny. 11 maja Jowisz opuści życzliwy znak Ryb i wejdzie do inspirującego Barana, w którym pozostanie do 29 października, zanim powróci do Ryb, poprawi w tym czasie warunki pracy i wpłynie pozytywnie na zdrowie.

Od 13 do 17 maja Słońce w sekstylu do Neptuna i w kwadraturze do Saturna zapowiada „ciche dni” w związku, trudno się wam będzie zorientować o co chodzi, tymczasem partner oczekiwać będzie odrobiny romantyzmu, między 17 a 21 maja natomiast, gdy Słońce znajdzie się w trygonie z Plutonem, noce staną się gorące a namiętność wzrośnie, łatwiej też będzie wam uzyskać od partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, wszystko, na czym wam zależy. 21 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając czas, w którym skupicie się na rozwoju osobistym oraz zarządzaniu wspólnymi zasobami. Od 21 do 25 maja sekstyl Słońca do Jowisza zaprocentuje dobrze płatnymi zleceniami a zdrowie ulegnie znacznej poprawie.

Mars przebywa w życzliwych Rybach do 25 maja, jest jednak słaby w tym znaku, ponieważ nie ma pewności dokąd powinien zmierzać, szczególnie silnie odczujecie to od 15 do 21 maja, gdy znajdzie się w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem. Między 20 a 25 maja sekstyl Marsa do Plutona obdarzy was niezwykłą siłą i skutecznością w działaniu, zwłaszcza w zakresie spraw związanych z twórczą samorealizacją i podążaniem drogą rozwoju osobistego. 25 maja Mars opuści znak Ryb i wejdzie do Barana, w którym jest wyjątkowo mocny, nabierzecie pewności siebie, zajmiecie się uzdrawianiem siebie i innych.

1 maja Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem i w sekstylu do Marsa, to bardzo korzystny i szczęśliwy układ, szczególnie dla osób zakochanych. Następnego dnia Wenus wejdzie do aktywnego Barana, poczujecie się zdobywcami i zainteresowanie skierujecie na poprawę samopoczucia. Między 22 a 28 maja Wenus w kwadraturze do Plutona i w sekstylu do Saturna ostrzega przed stosowaniem presji wobec osób, na których wam zależy, zadbajcie o zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich. 28 maja Wenus opuści znak Barana i wejdzie do przeciwległego Byka, miłość rozkwitnie, nawet długoletnie związki przeżyją renesans uczuć.

Merkury tranzytuje znak Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, do 11 maja poruszając się biegiem prostym, jest to właściwy moment na odważne i przemyślane inwestycje. 11 maja Merkury zmieni bieg na wsteczny, z retrogradacji wyjdzie dopiero 3 czerwca, dlatego pozostańcie ostrożni w sprawach związanych z zarządzaniem wspólnymi pieniędzmi, pozyskiwaniem kredytów i zawieraniem nowych umów. 23 maja Merkury wycofa się do przeciwległego znaku Byka, powrócicie do niektórych rozmów, negocjacji i nie zakończonych spraw. Między 24 a 28 maja Merkury w trygonie do Plutona pomoże wam uzyskać warunki, na jakich wam zależy w każdym rodzaju negocjacji, układ sprzyja rozwojowi osobistemu dzięki uzyskaniu niezbędnych informacji, nie zapominajcie jednak że Merkury się cofa, a więc zmierza w niewłaściwym kierunku, dlatego ostateczne decyzje podejmujcie dopiero kiedy wyjdzie z retrogradacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *