Horoskop miesięczny na grudzień 2021 dla Wagi

Słońce w życzliwym Strzelcu przebywa do 21 grudnia, co przyczyni się do większej mobilności i skieruje uwagę na jakość kontaktów międzyludzkich, sekstyl Słońca do Saturna w pierwszych dniach miesiąca wpłynie na umocnienie relacji w gronie osób twórczych, mających wpływ na poziom waszej kreatywności.  4 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, w koniunkcji z Merkurym, należy zachować ostrożność w podróży i na drogach, uważajcie też na sposób, w jaki się komunikujecie, bo zostanie odebrany wasz przekaz emocjonalny, a nie merytoryczny. W dniach 10–14 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi nieporozumienia w kontaktach z podwładnymi lub wykonawcami zleceń, mogą pojawić się też problemy ze zdrowiem, w dodatku trudno będzie postawić właściwą diagnozę, warto zasięgnąć opinii drugiego specjalisty.

Od 18 do 21 grudnia sekstyl Słońca do dobroczynnego Jowisza oraz pełnia Księżyca 19 grudnia, rozwiną kreatywność i pozwolą pokazać się od najlepszej strony, szczególne okazje przytrafią się osobom twórczym, artystom i miłośnikom podróży. 21 grudnia Słońce opuści przyjazny znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, rozpoczynając miesiąc, w którym najbardziej liczyć się będą sprawy rodzinne oraz zawodowe. W dniach 20–27 grudnia kwadratura Saturna do Urana ograniczy poczucie wolności i niezależności, atmosfera przy świątecznym stole może być więc pełna frustracji. 29 grudnia nastąpi ważne astrologiczne wydarzenie – Jowisz puści znak Wodnika i wejdzie do znaku Ryb, co powinno poprawić zdrowie i wpłynąć pozytywnie na sytuację epidemiologiczną. Rok pożegnamy trygonem Słońca do Urana, Sylwester zapowiada się obiecująco, nie zabraknie niespodzianek, chociaż najchętniej spędzicie go we własnym domu.

Wenus tranzytuje znak Koziorożca, skłaniając do poważnego podejścia do spraw uczuciowych, rodzinnych i zawodowych. W pierwszych dniach miesiąca sekstyl Wenus do Neptuna  rozbudzi nadzieję na romantyczną miłość, ale nie każdemu ona będzie dana, pojawi się za to okazja na rozwój osobisty oraz duchowy. Między 10 a 13  oraz od 23 do 26 grudnia, po wejściu Wenus w retrogradację, co nastąpi 20 grudnia, koniunkcja Wenus z Plutonem dwukrotnie rozbudzi namiętne uczucia, w niektórych związkach pojawi się zazdrość, oskarżenia o zdradę lub rozpamiętywanie doznanych krzywd.

Mars do 13 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, co może wywołać nadmierne wydatki i potrzebę zdobycia dodatkowych środków finansowych – okazja pojawi się już w pierwszych dniach miesiąca, kiedy Mars znajdzie się w trygonie z Neptunem, propozycję dodatkowych zarobków otrzymają przede wszystkim artyści, twórcy oraz osoby związane ze służbą zdrowia. Od 3 do 13 grudnia aspekty Marsa do Jowisza i Plutona zapowiadają duży przepływ pieniędzy, ale może się zdarzyć, że ostatecznie niewiele pozostanie na koncie, bo wydatki w całości pochłoną zarobki. 13 grudnia Mars wkroczy do życzliwego Strzelca, co wpłynie na lepszą komunikatywność i zwiększenie mobilności.

Merkury w życzliwym Strzelcu przebywa do 13 grudnia, wzbudzając zainteresowanie najbliższym otoczeniem. Między 6 a 8 grudnia zachowajcie ostrożność publikując treści na mediach społecznościowych, bo możecie zostać źle zrozumiani, natomiast od 10 do 12 grudnia sekstyl Merkurego do Jowisza poprawi komunikację, pozwoli zyskać zwolenników i adoratorów i wpłynie pozytywnie na plany związane z podróżami. 13 grudnia Merkury zawita do zachowawczego, ale praktycznego Koziorożca, myśli staną się więc bardziej konkretne a komunikacja ograniczona. Między 19 a 21 grudnia trygon Merkurego do Urana pomoże spóźnialskim wybrać najlepsze prezenty pod choinkę, wystarczy wybrać się na zakupy i słuchać swojej intuicji. Koniunkcja Merkurego z Wenus i Plutonem w ostatnich dniach  grudnia, przyczyni się do bolesnych, ale szczerych rozmów, które pomogą uratować zagrożone związki.

WESOŁYCH ŚWIĄT

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *