Horoskop na październik 2016 dla Barana

7_468x60_2-2

Słońce do 23-go przebywa w Wadze, co podkreśla ważność partnerstwa i porozumienia we wszelkiego rodzaju związkach. Pierwsza dekada października zapowiada się bardzo energetyzująco, zaczniecie walczyć z całym światem o swoje zasady i zapragniecie narzucić innym własny światopogląd.

Miesiąc rozpocznie się nowiem w znaku Wagi, podkreślając konieczność porozumienia i zupełnie nowe spojrzenie na dotychczasowe przekonania. Kwadratura Marsa w Koziorożcu do Jowisza w przeciwległej Wadze, aktywna w dniach od 1 do 10 października, zapowiada utratę energii na spory, których nie powinno  się rozwiązywać z pozycji siły. Merkury, przebywający w Pannie, sprzyja walce na argumenty i zachęca do bardziej racjonalnego, zamiast emocjonalnego, podejścia do konfliktu. Szczególnie Barany urodzone w pierwszej dekadzie znaku okażą się podatne na walkę z autorytetami oraz ludźmi reprezentującymi prawo, systemy religijne, związki wyznaniowe i światopoglądowe. Wykażecie się rodzajem bezwzględności, która nie prowadzi do porozumienia, ale raczej do przeprowadzenia własnej woli. Sekstyl Słońca w Wadze do Saturna w Strzelcu podpowiada, że przeciwnik jest słabszy, ale czerpie siłę z niezłomnych przekonań, natomiast kwadratura Słońca do Plutona podkreśla, że gotowy jest do walki „na śmierć i życie”. W związkach dojdzie do sporów o zasady i priorytety, trudno będzie osiągnąć porozumienie.

7 października Merkury opuści znak Panny i wstąpi do Wagi, wejdą więc w ruch argumenty nie tyle merytoryczne, ile emocjonalne, jednocześnie zaznaczy się większa skłonność do prowadzenia negocjacji i rozmów. Druga i trzecia dekada miesiąca może okazać się równie problematyczna z powodu napiętych aspektów planet.

Koniunkcja Merkurego z Jowiszem w Wadze, do której dojdzie 11 października, utworzy szansę na rozwiązanie konfliktu w duchu wyższych wartości, nie zadowoli jednak żadnej ze stron. Opozycja Słońca w Wadze do Urana w waszym znaku zapowiada rewolucję w poglądach, może też doprowadzić do zerwania niejednego związku, jeśli nie został zbudowany na trwałych podstawach miłości. Szczególnie podatne na emocjonalne rozterki okażą się w dniach 12 – 18 października Barany urodzone w trzeciej dekadzie znaku.

Pełnia Księżyca, do której dojdzie 15 października, wywoła u wielu osób tendencję do zachowania się w sposób nieprzemyślany, dadzą o sobie znać ekstremalne emocje. Nie dajcie się sprowokować i za wszelką ceną zachowajcie spokój, bo konsekwencje agresywnych działań okażą się destrukcyjne przede wszystkim dla was samych, kiedy pod koniec miesiąca Mars utworzy kwadraturę do Urana – uważajcie, aby w imię „posiadania racji” nie stracić czegoś dużo bardziej wartościowego.

CM2017_789x158px

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *