Horoskop miesięczny na październik 2023 dla Barana

Do 23 października Słońce tranzytuje przeciwległy znak Wagi, co skieruje uwagę na związki, szczególnie w pierwszej dekadzie miesiąca możecie odnieść wrażenie, że wasze sprawy nie są tak istotne jak problemy partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych, niektóre Barany odczują w związku z tym frustrację, co przełoży się na konflikty, a nawet jawny atak, ponieważ Mars, władca waszego znaku, również przebywa w przeciwległej Wadze. Próbując działać aktywnie natraficie na ograniczenia, bowiem istotne okaże się cudze zdanie, trzeba będzie osiągać kompromis, co może was spowalniać i sprawić, że staniecie się niecierpliwi i roszczeniowi. Ten stan ujawni się szczególnie w okolicach 14 października, podczas nowiu Księżyca przeciwległej Wadze, któremu towarzyszyć będzie zaćmienie Słońca, na jaw wyjdą podświadome potrzeby, odczujecie pragnienie, aby coś zmienić w swoich relacjach. Porozumienie najłatwiej osiągniecie 20 października, gdy Merkury znajdzie się „w sercu Słońca”, partnerzy bowiem będą otwarci na wasze argumenty. 23 października Słońce zmieni znak i wkroczy do mrocznego Skorpiona, rozpoczynając miesiąc, w którym energię poświęcicie pamięci o tych, którzy odeszli, to również czas, aby przyjrzeć się wspólnym finansom i starać się nimi umiejętnie i oszczędnie zarządzać, do czego w dniach od 23 do 26 października skłoni trygon Słońca do stabilizującego Saturna. 28 października dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Księżyca, podczas pełni w znaku Byka, co może wprowadzić zamieszanie do sfery finansowej, chrońcie swój stan posiadania.

Między 7 a 12 października Mars w przeciwległej Wadze znajdzie się w napiętym aspekcie z przemocowym Plutonem, zachowajcie daleko idącą ostrożność w kontaktach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi, trzeba będzie bowiem stanąć do walki, której wynik nie jest pewny, niektóre Barany spotkają się w pracy z pewnego rodzaju mobbingiem, inne zawalczą o należne im pieniądze. 12 października Mars wreszcie opuści przeciwległą Wagę i wejdzie do znaku Skorpiona, w którym jest wyjątkowo silny, odzyskacie energię i chęć do działania, szczególnie w zakresie zarządzania wspólnymi pieniędzmi, to również właściwy czas na rozliczenia z emocjami, tkwiącymi głęboko w podświadomości, do czego skłoni trygon Marsa do Saturna, pod wpływem którego pozostaniecie w dniach od 12 do 15 października. Pod koniec miesiąca, w okolicach zaćmienia Księżyca 28 października, Mars ustawi się w opozycji do Jowisza, możecie w tym czasie stracić sporo energii i pieniędzy na rzeczy, które nie są tego warte.

Wenus również w tym miesiącu zmieni znak, 9 października opuści życzliwego Lwa i wejdzie do pracowitej Panny, tracąc wiele ze swej mocy, sprawy miłosne i finansowe wymagać więc będą większego wysiłku, szczególnie w dniach od 9 do 11 października, gdy znajdzie się w opozycji do ograniczającego Saturna. Na niewielkie finansowe zyski możecie liczyć między 20 a 24 października, podczas trygonu Wenus do Jowisza w Byku, również ostatniego dnia miesiąca, gdy Wenus utworzy korzystny aspekt z rewolucyjnym Uranem, na koncie mogą pojawić się jakieś ekstra, niespodziewane, dodatkowe środki.

W pierwszych dniach miesiąca Merkury znajdzie się w opozycji do zwodniczego Neptuna – nieokreślone dolegliwości, pojawiające się „ni z tego ni z owego”, zwłaszcza związane z trawieniem, jak szybko jak się pojawią, równie prędko znikną, za sprawą trygonu Merkurego do sprawczego Plutona. 5 października Merkury zawita do przeciwległej Wagi, gdzie pozostanie do 22 października, warto w tym czasie inicjować porozumienia, podpisywać umowy i podejmować zobowiązania, jedynie w dniach 21-22 października nie uda się załatwić ważnych spraw, natraficie bowiem na zdecydowany opór, gdy Merkury utworzy napięty aspekt z bezwzględnym Plutonem. 22 października Merkury wejdzie do znaku Skorpiona, kierując myśli na zbliżające się Święto Zmarłych, w ponury nastrój wprawi was zwłaszcza koniunkcja Merkurego z Marsem w opozycji do Jowisza pod sam koniec miesiąca, uważajcie, bo zaćmienie Księżyca może sprawić, ze powiecie o jedno słowo za dużo, raniąc tym bliską wam osobę.

CzaroMarownik 2024 - z nim każdy dzień będzie magiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *