Horoskop miesięczny na październik 2021 dla Raka

Słońce do 23 października przebywa w znaku Wagi, kierując uwagę na trudne relacje zarówno w pracy, jak i w rodzinie.  Za spory i kłótnie odpowiedzialny jest pobyt Marsa w Wadze, szczególnie nieprzyjemny może okazać się okres od nowiu Księżyca w koniunkcji z Marsem, do którego dojdzie 6 października, do 9 października, kiedy Merkury ruchem wstecznym dołączy do tego układu – pojawią się pretensje o wypowiedziane kiedyś słowa, ktoś może stracić cierpliwość i zareagować agresywnie, starajcie się nie angażować w spory o sprawy minione, patrzcie przed siebie, w przyszłość, która już między 13 a 17 października pokaże swoje optymistyczne oblicze, gdy Słońce znajdzie się w korzystnym trygonie z Jowiszem – warto zainwestować w rozwój osobisty, kursy, warsztaty lub zdalną edukację.

Pełnia Księżyca w znaku Barana, mająca miejsce 20 października, postawi na ostrzu noża problemy wynikające z trudności w połączeniu obowiązków rodzinnych i zawodowych, okaże się, że nie można jednocześnie „zjeść ciastka i mieć ciastko”. 23 października Słońce opuści znak Wagi i wejdzie do życzliwego Skorpiona, kierując uwagę na rozwój wewnętrzny i duchowy, zaczniecie zgłębiać swoją emocjonalność i zastanawiać się nad tym, co warto zrobić, aby doświadczać w życiu więcej radości i przyjemności. Niestety ostatnie dni miesiąca przyniosą raczej spadek nastroju w związku z obchodami Święta Zmarłych, co podkreśli napięta kwadratura Słońca z obowiązkowym Saturnem.

Na początku miesiąca Wenus w życzliwym znaku Skorpiona znajdzie się w sekstylu z namiętnym Plutonem, w związkach miłości zrobi się gorąco, łatwo możecie ulec czyjejś zniewalającej osobowości, uważajcie jednak, bo jej wpływ może okazać się w konsekwencji zgubny. 7 października Wenus zmieni znak i wkroczy do Strzelca, co poprawi atmosferę w pracy, szczególnie w relacjach z podwładnymi. Między 11 a 15 października sekstyl Wenus do Saturna sprzyja ustabilizowaniu sytuacji zawodowej. Między 24 a 28 października kwadratura Wenus z Neptunem przyniesie rozczarowanie w ważnym związku, w wyniku nierealnych oczekiwań, ale jednocześnie między 26 a 30 października sekstyl Wenus do Jowisza poprawi samopoczucie i sytuację materialną.

Merkury przez cały miesiąc tranzytuje znak Wagi, do 18 października pozostaje jednak w retrogradacji, co nie jest korzystne dla rozpoczynania nowych projektów, zwłaszcza edukacyjnych i związanych z komunikacją, sprzyja natomiast wprowadzeniu poprawek do już istniejących, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym trygonie z Jowiszem i w napiętym aspekcie z Plutonem. Między 8 a 10 października koniunkcja Merkurego ze Słońcem i Merkurym przyczyni się do szybkich i impulsywnych reakcji. Ostatnia dekada miesiąca sprzyja podejmowaniu decyzji, szczególnie dotyczących wzajemnych relacji w rodzinie.

Mars w Wadze jest na wygnaniu, wyraża więc swoje najgorsze cechy – niecierpliwość, agresję, zadziorność – dlatego starajcie się zdjąć z siebie nadmiar obowiązków i więcej odpoczywać, aby nie rozładowywać stresów na domownikach. W okresie od 6 do 9 oraz od 16 do 24 października będziecie potrzebować szczególnie dużo samoświadomości, aby uniknąć niepotrzebnych zatargów. Jeśli jednak znajdujecie się w toksycznym związku, to odczuwany gniew jest drogowskazem, aby się uwolnić. 30 października Mars zmieni znak i wkroczy do życzliwego Skorpiona, w którym jest silny, nic was nie powstrzyma przed walką o własne zdrowie i poprawę samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *