Horoskop miesięczny na marzec 2023 dla Skorpiona

Do 20 marca Słońce przebywa w życzliwych Rybach, wspierając twórczość, kreatywność i rozwój osobisty, warto w tym czasie medytować, zajmować się swoim hobby, skupiać na potrzebach dzieci. Pełnia Księżyca w sekstylu do inspirującego Urana, do której dojdzie 7 marca w przyjaznej Pannie, rozbudzi emocje, ale będą one miały pozytywny, chociaż zaskakujący efekt – poznacie kogoś wyjątkowego i oryginalnego, przyjaciele sprawią niespodziankę lub dzieci was zaskoczą. Tego samego dnia Saturn po 3 latach pobytu w Wodniku zmieni znak i wkroczy do przyjaznych Ryb, rozpoczynając blisko 3-letni okres, w którym marzenia mogą osiągnąć realny kształt, pod warunkiem, że włożycie w ich realizację dużo wysiłku, cierpliwości i konsekwencji, w przeciwnym wypadku po latach pozostanie gorycz straconych szans – starajcie się nie rezygnować z marzeń tylko dlatego, że pojawią się przeszkody i trudności, które koniecznie trzeba pokonać. Od 13 do 20 marca Słońce znajdzie się w wyjątkowo niełatwej sytuacji, bo nie dość że w koniunkcji ze zwodniczym Neptunem i słabym Merkurym, to jeszcze wszystkie planety znajdą się w napiętym aspekcie z bojowym Marsem – pojawią się konflikty w wyniku odmiennych pomysłów na sposób wydawania wspólnych pieniędzy, banki lub inne instytucje upomną się o zwrot kosztów lub pojawią się inne powody frustracji, nad którą trudno będzie zapanować. 20 marca Słońce opuści Ryby i wkroczy do zadziornego Barana, życie przyspieszy, a energię skierujecie na wykonanie zleconych zadań oraz ochronę zdrowia, 21 marca nów Księżyca w tym znaku wyznaczy początek pracy, wymagającej precyzji, dobrej organizacji i pośpiechu. 23 marca dojdzie do wyjątkowego wydarzenia z punktu widzenia astrologii, mającego wpływ na losy świata, ale też dotykającego każdego osobiście – po kilkunastu latach pobytu w Koziorożcu Pluton, jeden z władców waszego znaku, planeta mocy, charyzmy i transformacji, ale też konfliktów i strat, wejdzie po raz pierwszy, na razie na kilka miesięcy, do kochającego wolność Wodnika, rozpoczynając wieloletni okres zmian w domu i rodzinie, których skutki zobaczycie w dalszej przyszłości.

Mars, drugi władca waszego znaku, do 25 marca przebywa w znaku Bliźniąt, aktywizując szeroko pojętą sferę zarządzania wspólnymi finansami, skłaniając do wypowiedzi czasami ostrych, innym razem szybkich, mało przemyślanych, zwłaszcza w dniach 16-17 marca, gdy znajdzie się w kwadraturze ze słabym i zagubionym Merkurym, rozmarzonym Słońcem i zwodniczym Neptunem, unikajcie w tych dniach podejmowania decyzji dotyczących inwestycji. 25 marca Mars wejdzie do życzliwego Raka, jest jednak w tym znaku w upadku, a to znaczy, że trudno wam będzie wyrażać emocje w sposób łatwy do zaakceptowania przez innych – jednak pod koniec miesiąca, gdy znajdzie się w trygonie z Saturnem, uda się wam ograniczyć nadmiar energii i wykorzystać ją do realizacji długo skrywanych marzeń.

Wenus do 16 marca przebywa w znaku Barana, w którym jest słaba, uczucia i kontakty międzyludzkie polegać więc będą na walce o przewodnictwo, ale w pierwszych dniach miesiąca koniunkcja planety miłości ze szczodrym Jowiszem przyniesie dużo randek, a także zawodowych zleceń sprawiających przyjemność, które łatwo przekształcicie w gorące romanse, a także wymierne profity między 9 a 13 marca, gdy Wenus utworzy sekstyl z Marsem, władcą waszego znaku. 16 marca Wenus wejdzie do przeciwległego Byka, odzyskując siłę i wdzięk, możecie więc liczyć na wzrost powodzenia w miłości. Skorpiony poszukujące poważnego partnera mają szansę go zdobyć w dniach 17 – 19 marca, gdy Wenus znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, natomiast osoby zainteresowane krótkotrwałym, ale ekscytującym, szalonym romansem, otrzymają taką okazję w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus utworzy koniunkcję z rewolucyjnym Uranem.

Merkury w pierwszych dniach miesiąca znajdzie się w koniunkcji z ograniczającym Saturnem, co utrudni porozumienie z niektórymi członkami rodziny, zwłaszcza starszymi lub wyznającymi konserwatywne poglądy. 2 marca wieczorem Merkury opuści niezależnego Wodnika i wejdzie do życzliwych Ryb, gdzie niestety jest wyjątkowo słaby, dlatego okres do 19 marca najlepiej wykorzystać na twórczą działalność, rozwijać kreatywność i wyobraźnię, przekraczać granice umysłu, natomiast w życiu realnym odłożyć podejmowanie ważnych decyzji bo z Merkurym w Rybach trudno o konkrety, natomiast łatwo o pomyłkę. Między 11 a 13 marca sekstyl Merkurego do Urana zachęci do twórczej oryginalnej współpracy z osobą, która wniesie świeże spojrzenie na wasze pomysły. 19 marca Merkury opuści rozmarzone Ryby i wejdzie do znaku Barana, w którym dla odmiany cenne okażą się konkrety i szybkie decyzje, zwłaszcza w okolicach 28 marca, gdy koniunkcja z Jowiszem da szansę na sukcesy w nauce i podróżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *