Horoskop miesięczny na maj 2021 dla Raka

Do 20 maja Słońce przemierza życzliwy znak Byka, kierując uwagę na przyjaźnie oraz kontakty z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Słońca z Uranem, a oznacza to trzęsienie ziemi w ważnym dla was związku,  początek interesującej znajomości lub ujawnienie mechanizmów, które sprawiają, że wciąż postępujecie tak samo w trudnych okolicznościach. Dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z surowym Saturnem w niezależnym Wodniku, okaże się, że korzyści, na które liczyliście, odwleką się w czasie lub trzeba będzie z nich zrezygnować.

11 maja dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Byku, macie szansę rozpocząć twórczy projekt we współpracy w przyjaciółmi, który przyniesie zyski w przyszłości, sprzyjać wam będą korzystne aspekty Słońca z Neptunem i Plutonem w drugiej dekadzie miesiąca. 20 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się wyczerpani energetycznie, dlatego warto w ostatniej dekadzie maja ładować akumulatory i odpoczywać więcej niż zazwyczaj, szczególnie że kwadratura Słońca do Jowisza w Rybach, pod wpływem której pozostaniecie od 21 do 24 maja, zachęca do nauki oraz podróżowania. Ostrożność zachowajcie jednak od 25 do 27 maja, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, ponieważ zdrowie może być zagrożone, przestrzegajcie więc wszystkich ograniczeń epidemiologicznych.

Mars przez cały miesiąc jest w waszym znaku, co niewątpliwie doda wam energii, może jednak pozbawić dystansu do czekających was zadań i wywołać stresujący pośpiech, brak cierpliwości i skłonność do wybuchów złości. Mars w Raku jest w upadku, a to oznacza, że waszą wrażliwość emocjonalną może pobudzić każde działanie, które uznacie za wrogie sobie, nie dajcie się więc sprowokować do impulsywnych reakcji. Mars w sekstylu do Urana natomiast między 8 a 15 maja skłoni do przeprowadzenia rewolucyjnych reform w grupie osób, z którą łączy was wspólnota zainteresowań.

Wenus w życzliwym Byku przebywa do 9 maja, jest tam bardzo mocna i tworzy w tym czasie aspekty z romantycznym Neptunem, namiętnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, jest to więc czas, w którym warto otoczyć miłością najbliższych i rozwinąć związki przyjaźni. Zakochane Raki przeżyją wiele wzruszeń, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś w kręgu przyjaciół lub w grupie osób, podzielających te same pasje i zainteresowania. Jest to także właściwy moment na rozwój działalności artystycznej, można też liczyć na wzrost dochodów. Po 9 maja, kiedy Wenus zawita do Bliźniąt, staniecie się bardziej skłonni do rozmawiania o uczuciach, niż do ich przeżywania. Niektóre Raki mogą doświadczyć miłosnego rozczarowania między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem.

Merkury już 4 maja wkroczy do znaku Bliźniąt, w którym jest mocny, jednak trudno wam będzie skorzystać z jego mądrości, chyba że postanowicie zdobytą wiedzę zachować na razie dla siebie. Dla nauki najlepsze dni nadejdą między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, gdy utworzy kwadraturę z Neptunem możecie stać się obiektem lub przyczyną plotek, uważajcie na to, co przekazujecie innym, zwłaszcza w tajemnicy, bo może zostać źle zrozumiane.

Sprawdź Słowiańską Wiedźmę w promocji na CzaryMary.pl >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *