Horoskop miesięczny na luty 2023 dla Skorpiona

Słońce w Wodniku do 18 lutego kieruje uwagę na sprawy rodzinne oraz zawodowe. W pierwszym tygodniu miesiąca, w dniach od 3 do 7 lutego, starajcie się panować nad emocjami i powstrzymać intensywne reakcje, które mogą pojawić się w okolicach 5 lutego, ponieważ tego dnia w znaku Lwa dojdzie do pełni Księżyca w kwadraturze do wybuchowego Urana w przeciwległym Byku. Konfiguracji towarzyszyć będzie dodatkowo napięty aspekt Wenus do władającego waszym znakiem Marsa, siła rażenia waszych niekontrolowanych reakcji może być naprawdę duża. Starając się zapanować nad chaosem za pomocą przymusu tylko pogorszycie sprawę, po prostu zaakceptujcie to, co się z wami dzieje i pozwólcie minąć stresującej sytuacji a najwięcej na tym zyskacie. Między 14 a 18 lutego Słońce w koniunkcji z Saturnem zapowiada „ciche dni” w domu, może się okazać, że trzeba zaopiekować się osobą starszą z rodziny, nawet jeśli nie raz „zepsuła wam krew”. 18 lutego Słońce opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb, rozpoczynając miesiąc, w którym wasze najlepsze cechy, takie jak współczucie, chęć niesienia pomocy, ale też podatność na zranienie, można z łatwością przetransformować na działalność twórczą lub artystyczną, to również czas, aby więcej uwagi poświęcić dzieciom. 20 lutego nów Księżyca w Rybach wyznaczy początek przedsięwzięcia, które sprawi wam wiele radości.

Mars nadal tranzytuje znak Bliźniąt, kierując aktywność na zarządzanie wspólnymi finansami oraz rozwój osobisty, rozumiany jako zgłębianie własnej psychiki. Władca waszego znaku najbardziej uaktywni się na początku miesiąca, gdy znajdzie się w napiętym aspekcie z kochliwą Wenus i pod koniec lutego, kiedy wesprze trygonem Merkurego w Wodniku.

Wenus do 20 lutego przebywa w życzliwych Rybach, gdzie może rozwinąć cały swój potencjał, obdarzy was wdziękiem, zainteresuje sztuką, skłoni do nawiązywania romansów, zwłaszcza między 6 a 10 lutego, gdy utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, możecie ulec czarowi osoby nieprzeciętnej i fascynującej. W dniach od 13 do 17 lutego, podczas koniunkcji Wenus z Neptunem, niektóre Skorpiony poczują się jak w niebie, zarówno te zakochane, jak podążające drogą rozwoju duchowego. Czas na skonsumowanie pokusy nadejdzie między 17 a 20 lutego, kiedy Wenus znajdzie się w sekstylu do Plutona, drugiego władcy waszego znaku – w tych dniach zdobędziecie każdego, na kim wam zależy. 20 lutego Wenus opuści przyjazne Ryby i wejdzie do znaku Barana, tracąc wiele ze swojej mocy, nie przeszkodzi wam to nadal pozostać zdobywcą.

Merkury w życzliwym Koziorożcu przebywa do 11 lutego, wpływając na mobilność i odpowiedzialną komunikację, między 5 a 8 lutego sekstyl z Neptunem trochę was rozkojarzy, aspekt sprzyja jednak szczególnie osobom intuicyjnym oraz Skorpionom, których hobby lub aktywność zawodowa związana jest z tworzeniem sztuki. Dni między 9 a 11 lutego, gdy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, jednym z władców waszego znaku, zaowocują poważnymi rozmyślaniami i kontrowersyjnymi decyzjami. 11 lutego Merkury wejdzie do znaku Wodnika, w którym jest wyjątkowo mocny, wesprze więc sferę kontaktów i relacji z przyjaciółmi oraz rodziną, zwłaszcza między 16 a 20 lutego, gdy znajdzie się w korzystnym aspekcie z dobroczynnym Jowiszem. Od 20 do 23 lutego aspekty Merkurego z Uranem i Marsem mogą przyczynić się do wywołania kłótni z partnerem życiowym lub biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *