Prognozy na 2021 rok

Poznaj prognozy astrologiczne na 2021 rok, które opracowała profesjonalna astrolog Elżbieta Czerwińska, członkini Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego.

Po bardzo wymagającym i burzliwym roku 2020, który wywrócił 
do góry nogami wszystko, co wydawało się nam stałe i niezmienne, czas na rzeczywistą przemianę. Poprzedni rok przygotował nas do głębokiej i bardzo przyspieszonej transformacji. Kto się w nadchodzącym roku nie przystosuje i postawi się w roli ofiary, pozostanie daleko w tyle, narzekając na okoliczności losu. Nadchodzący rok okaże się przełomowy przede wszystkim dla osób ze Słońcem, Ascendentem lub Księżycem w Wodniku, Lwie, Byku, Skorpionie, Strzelcu i Koziorożcu. Najwięcej korzyści mają szansę odnieść Bliźnięta i Wagi.

Baran

Osoby ze Słońcem lub innymi ważnymi punktami w znaku Barana czeka intensywny rok, w którym powinny osiągnąć stabilizację i zaangażować się w działalność społeczną. Niektórzy rozpoczną naukę w zakresie spraw międzynarodowych, inni zdecydują się na długą zagraniczną podróż, a nawet emigrację. W połowie stycznia dojdzie do sytuacji, w której postanowicie coś zakończyć definitywnie, w obliczu trudności „rzucicie wszystko” i rozpoczniecie od nowa jakiś etap swojego życia. Dotyczy to głównie spraw zawodowych i finansowych.

Byk

Zmiany w tym roku dotyczyć będą przede wszystkim spraw zawodowych. Czekają was w tej dziedzinie wzloty i upadki, ale macie szansę zdobyć nowy zawód, założyć firmę lub przekształcić jej działalność, może też się zdarzyć, że miejsce pracy ulegnie restrukturyzacji, a wy będziecie musieli się przystosować. Najwięcej wyzwań czeka was między 15 a 24 lutego, od 8 do 20 czerwca oraz od 20 do 27 grudnia, kiedy trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w waszym znaku.

Bliźnięta

Bliźnięta otrzymają w tym roku szansę na osiągnięcie stabilizacji, pomimo rewolucyjnych zmian mających duży wpływ na otoczenie. Jowisz i Saturn tranzytują przyjazny znak Wodnika, z jednej strony otwierając na świat i zachęcając do zdobywania całkiem nowej wiedzy, z drugiej wzywając do ograniczenia aspiracji i skupienia się na tym, co buduje nową rzeczywistość. Najlepszy okres na realizację potencjału to czas, w którym Jowisz przebywa w znaku Wodnika, czyli od początku stycznia do 14 maja oraz od 28 lipca do 29 grudnia.

Rak

Po trudnym i ograniczającym roku 2020 Raki będą mogły wreszcie odetchnąć, ponieważ Saturn opuści przeciwległy znak Koziorożca. Nadchodzący rok przypomni wam o przemijaniu, niektóre osoby uporządkują sprawy spadkowe, inne zaczną inwestować w swoją przyszłość. Nauczycie się korzystać ze wsparcia różnych instytucji do tego powołanych. Najlepszy okres nadejdzie między 14 maja a 28 lipca, kiedy Jowisz będzie przebywał w przyjaznym znaku Ryb, otworzycie się na świat, zaczniecie podróżować i zdobywać nową wiedzę.

Lew

To będzie bardzo istotny dla was rok, może nawet ważniejszy niż poprzedni. W przeciwległym znaku Wodnika tranzytujący Saturn i Jowisz skłonią do zrewidowania swojego stosunku do innych ludzi, niektóre związki osobiste oraz relacje biznesowe się zakończą. Rozpoczniecie nowe, oparte na zupełnie innych zasadach. Między 15 a 24 lutego, od 8 do 20 czerwca oraz od 20 do 27 grudnia, kiedy trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w Byku, wasze życie zawodowe i osobiste zostanie poddane próbie, trzeba będzie zrezygnować z tego, co spełniło swoją funkcję i przystosować się do rewolucyjnych zmian.

Panna

W tym roku nadmierna ambicja i dążenie do doskonałości może zakończyć się pracoholizmem i osłabieniem organizmu, dlatego wskazany jest odpoczynek, dobra dieta i dbałość o zdrowie. Na dobre związki i korzystny czas możecie liczyć od 14 maja do 28 lipca, podczas pobytu Jowisza w przeciwległym znaku Ryb, zyskacie okazję, aby przygotować odpowiedni grunt przed 2022 rokiem, kiedy Jowisz zawita do Ryb na dłużej, przynosząc sukcesy i popularność.

Waga

Saturn oraz Jowisz w życzliwym znaku Wodnika wpłyną mocno na szeroko pojętą kreatywność oraz twórczość. Wagi z jednej strony napotkają ograniczenia, z drugiej niespotykane do tej pory możliwości rozwoju, aby więc przekuć wyzwania na sukces, należy wykazać się sumiennością, wytrwałością i cierpliwością, a wysiłki zostaną wynagrodzone stabilizacją i poczuciem bezpieczeństwa. Niektóre osoby zdecydują się na urodzenie dziecka, inne rozwiną artystyczne umiejętności, będzie to jednak rok, który ukształtuje waszą przyszłość.

Skorpion

Największe zmiany czekają was w zakresie spraw rodzinnych i domowych, a także związanych z karierą. Między 15 a 24 lutego, 8 a 20 czerwca oraz 20 a 27 grudnia trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w przeciwległym Byku; niektóre Skorpiony mogą w tym czasie dokonać radykalnych zmian strukturalnych, zmienić miejsce zamieszkania, a nawet miasto lub kraj, podjąć się nowej pracy, zakończyć związek i rozpocząć nowy, zreorganizować swoje życie. Los się do was uśmiechnie od 14 maja do 28 lipca, podczas pobytu Jowisza w przyjaznych Rybach.

Strzelec

Jowisz, wasz władca, przez większość roku przebywać będzie w życzliwym Wodniku – od początku stycznia do 14 maja oraz od 28 lipca do 29 grudnia, przynosząc popularność w środkach masowego przekazu i portalach społecznościowych, sprzyjając niespodziewanym oraz inspirującym podróżom oraz rozwijając intelektualnie. Macie szansę w tym roku zdobyć wiedzę niecodzienną i oryginalną, a także zaangażować się społecznie. W znaku Wodnika zagości również na dłużej ograniczający Saturn, więc żeby osiągnąć sukces i spełnienie, trzeba się będzie wykazać konsekwencją, praktycznym i realnym podejściem do realizowanych celów.

Koziorożec

Saturn oraz Jowisz opuściły wasz znak, nadchodzący rok nie będzie jednak dużo spokojniejszy od poprzedniego, pozostaną bowiem konsekwencje decyzji podejmowanych w 2020 roku, a skutki widoczne będą w podejściu do finansów. Z jednej strony Jowisz sypnie niespodziewanie dodatkowymi pieniędzmi, ale Saturn namawia do oszczędności. Trzykrotnie w ciągu roku – między 15 a 24 lutego, 8 a 20 czerwca oraz 20 a 27 grudnia, dojdzie do kryzysu, w wyniku którego będziecie musieli przystosować się do zmian, których z założenia nie lubicie.

Wodnik

To będzie wasz rok, działajcie zatem. Saturn i Jowisz w waszym znaku przyniosą z jednej strony bezmiar pracy i sukcesów, z drugiej zmuszą do odpowiedzialności za każdą podejmowaną decyzję. Zajmiecie się reorganizacją każdej instytucji, z jaką będziecie mieć do czynienia, ludzie będą się z wami liczyć, ale to na was zwrócone są oczy i spoczywać będzie odpowiedzialność. Warto słuchać Saturna, który skłania do dyscypliny i radzi korzystać z mądrości zawartej w historii, ale jednocześnie należy zastosować nowoczesne środki, które okażą się przydatne dla rozwijającego się społeczeństwa.

Ryby

Ten rok powinien przygotować Ryby do przyjemności i sukcesów, jakie czekają je w 2022 roku. Przedsmak tego odczujecie już między 14 maja a 28 lipca, kiedy Jowisz zawita do waszego znaku, przynosząc spełnienie i rozwój świadomości. Najbliższe 2–3 lata powinniście wykorzystać na to, aby otrzymać od życia to, czego pragniecie, zanim do Ryb zawita ograniczający Saturn. Na miłość najlepszy czas nadejdzie między 25 lutego a 21 marca, kiedy zagości u was Wenus, a także od 2 do 27 czerwca, podczas tranzytu Wenus przez znak Raka.

Pełna treść prognoz astrologicznych na 2021 rok znajduje się w styczniowym wydaniu miesięcznika „Czwarty Wymiar” 1/2021 >>

Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

Powrót do strony głównej »